Vintro kriidivärvide kasutusjuhend
Puhastamine ja ettevalmistus värvimiseks
Vintro kriitvärvi omaduste tõttu katab värv kerge vaevaga pea igasuguse pinna eelneva ettevalmistuseta; siiski soovitame värvitava pinna rasva või mustuse eemaldamiseks puhastada õrnatoimelise seebilahusega, kasutades näiteks seepi ning seejärel põhjalikult kuivatada.
Lahtine vana värv või lakk tuleb liivapaberiga töödelda, lahtine spoon kohale liimida ning sälgud ja kahjustused täita puidutäitematerjaliga, järgides täitematerjali juhiseid.
Vana või antiikmööbel võib olla kopitama läinud – sellised kohad tuleb puhastada leelisseebiga; puukoid tuleb enne värvimist
eemaldada. Kui te ei tea mööblitüki kasutuslugu, soovitame see puhta piiritusega üle pühkida, eemaldamaks vanad
rasvaplekid ja vähendamaks läbitungivate plekkide tõenäosust. Läbitungivad plekid ilmuvad värvitud esemel roosa või kollase plekina; kui arvate,
et nii võib juhtuda, soovitame kanda eseme kogupinnale kiht Vintro ekstreemlakki (Extreme Lacquer), et plekke blokeerida; ese tuleb enne värvimist jätta 24 tunniks kuivama.
Soovitame tõsta värvitav mööbliese põrandalt üles ning alustada värvimist altpoolt, keerates mööblitüki võimalusel tagurpidi – nii saavad värvitud kõik kohad. Suuremate mööblitükkide puhul kasutage vanu värvipurke, telliseid või raamatuid või asetage väiksemad esemed laua peale.
Avage ja segage
Soovitame Vintro kriitvärv põhjalikult läbi segada, et purgi põhja vajuvad värvipigmendid ja koostisained kogu purgi ulatuses laiali ajada.
Ainult värvi segades näete ise, kuidas Vintro kriitvärv hakkab otsekui võluväel vedelduma. Nii tunnete ka, kui palju pigmente värvi sees on.
Ühest purgist Vintro kriitvärvist jätkub palju ning vahest ei kulugi ühe projekti tarbeks ära kogu purk. Soovitame värvi enne värvimist kallata
anumasse, seda eriti juhul, kui lisate vett – nii ei saastu ülejäänud värv; et järgmisel kasutuskorral oleks purki lihtne avada, ärge
unustage purgiäärt puhastamata.
Et saavutada värvikihi paksemat tekstuuri, jätke Vintro kriitvärvi purk enne värvimist jahedasse ning ärge lisage vedeldamiseks vett. Saavutamaks siledamat värvitud pinda, lisage värvile natukene vett nii, et tekib rõõsa koore laadne vedelik.
Pintsli valimine
Soovitame kasutada Vintro värvipintsleid, kuna need annavad meie värvide ja vahade kasutamisel äraproovitult parima võimaliku tulemuse.
Vintro vahapintslid (Wax Brushes) on valmistatud looduslikest seaharjastest ning sobivad nii värvi kui vaha pealekandmiseks.
Kasutades meie pintsleid värvi pealekandmiseks saavutate krobedama tekstuuriga viimistluse, sest harjased imevad värvist vett endasse.
Vintro sünteetilised pintslid (Synthetic Brushes) on saadaval nii ümara kui lameda kujuga. Ümarate pintslitega on kerge juurde
pääseda nurkadele ja ehisliistudele, suuremad lamedad pintslid sobivad aga suurte lamedate pindade värvimiseks. Selliste pintslitega saavutate siledama ja ühtlase värvikihi, vähendades pintslijälgi. Vintro kriitvärvi pealekandmiseks võib kasutada ka rullikut või pihustit.
Viimistluse pealiskihi valimine
Kui värvitav pind on selline, mida palju ei kasutata, võib Vintro kriitvärvi jätta kattekihita. Pinda võib puhastada kuiva tolmulapi või niiske lapiga pühkides. Vintro vaha (Wax) annab siseruumides asuvatele värvitud või värvimata pindadele ilusa sära, mida on kerge puhastada; Vintro tumedat vaha (Dark Wax) kasutatakse aga vanandamiseks või paatina lisamiseks. Vintro satiin- või matid lakid (Satin/Matt Lacquers) annavad sisepindadele vastupidava, veekindla ja hästipuhastatava viimistluse. Vintro ekstreemlakk (Extreme Lacquer) on matt lakk, mis on äärmiselt vastupidav, pestav ja puhastatav ning sobib kasutamiseks nii sise- kui välispindadel.
Viimistluse valik sõltub nii värvitavast esemest kui välimusest, mida soovite saavutada. Köögi või söögitoa viimistlemiseks sobib kõige paremini Vintro
ekstreemlakk, üksik laud näeb kena välja vahaga viimistletuna ning antiikkummutile sobib vahaviimistlus. Kui te ei ole kindel, milline viimistlus oleks parim, võtke julgelt meiega Vintros ühendust ning me nõustame teid hea meelega.
Värvi pealekandmine
Kastke pintsel värvi sisse nii, et harjased on värviga kaetud pooles ulatuses ning kandke värv pinnale pikkade sujuvate tõmmetega vastava puitelemendi pikisuunas. Mõnedele pindadele piisab ühest kihist Vintro kriitvärvist; siiski ei tasu muretseda, kui esimene kiht pinda
täielikult ei kata – jätke värv kuivama ning kandke seejärel pinnale teine värvikiht.
Siledama pinna saavutate, kandes pinnale ühe paksu kihi asemel mitu õhukest Vintro kriitvärvi kihti üksteise järel. Värvikihtide pealekandmise vahepeal võib kuivanud värvikihil kihtidevahelise sileda pinna tagamiseks kasutada väga peenikest liivapaberit, mis eemaldab tolmu enne edasist värvimist või vaha või lakiga viimistlemist. Tekstuursema viimistluse saavutamiseks kandke värvi peale mitte pikkade sujuvate tõmmetega, vaid erinevas suunas, sealhulgas ristitõmbed ning pinna tupsutamine värvipintsli otsaga. Tekstuurne viimistlus on hea moodus
imiteerimaks vana mööblit ja paatinat mööblipinnal, kombineerides Vintro värvitu vaha (Clear Wax) ja Vintro tumeda vaha (Dark Wax).
Kuigi Vintro kriitvärv näib enamikes keskkondades näpuga puudutades kiiresti kuivavat, soovitame lasta pindadel kuivada värvikihtide
pealekandmise vahel vähemalt kaks tundi ning värvi täielikuks tahenemiseks 24 tundi. Vajadusel kandke teine kiht peale
samamoodi nagu esimene. Kihtide vahel on vaja pinda liivapaberiga töödelda ainult juhul, kui soovite eriti siledat viimistlust. Andmaks
esemele kulunud elegantsi ilmet, soovitame teise värvikihina kasutada kontrastset või komplementaarvärvi. Nagu öeldud, peab teine kiht kuivama vähemalt kaks tundi ning värvi täielikuks tahenemiseks kulub 24 tundi.