If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Follow us

Search

  • No products in the cart.
  • No products in the cart.
  • No products in the cart.

UNIQUE DESIGN FURNITURE

janek-eljas-mooblitisler

Stenly tugitooli valmistamine.

Color Life tisler ja disainer : Janek Eljas

janek-eljas-tisler

Nii nagu sajandeid vastupidava ja püsiva maja ehitus algab kvaliteetsest vundamendist on ka väärtusliku mööbli alustalaks tisleripudust loodud – raam.

Tugitooli valmistamine.

janek-eljas-mooblitisler

Tugitooli raami valmistan täispuidust, esmaklassilisest tisleripuidust. Puit mis omab stabiilset kvaliteeti, mille tagab pikaajaline koostööpartner.

Tugitooli konstruktsioon on unikaalne, selle raam on üks tervik.
Koosneb erinevatest liimpuitdetailidest mis ühendatud jäigaks raam konstruktsiooniks .

Karkassi hoiavad koos vaid puidust liidesed – ühendused. Erinevad naagel, tapp… puitseotised : tüübel, domino, jaapani puitnael jne.

Raami immutan naturaalse õliseguga, milles valge mooni, tung, magusa apelsini ja linaseemneõli. Need õlid tõrjuvad niiskust ja mustust ning lasevad puidul hingata, ei sisalda säilitusaineid, on antimikroobsete omadustega ja tervisele ohutud.

color-life-moobel

Looduslikest koostisosadest õlisegu säilitab puidus loomuliku keskkonna. Tulemuseks on mööbli pikk eluiga mis kestab aastasadu.

Panen suurt rõhku ka kõige pisemale detailile. Panustatud aeg võimaldab detailset tähelepanu ja täpsuse, tagades seeläbi stabiilse kvaliteedi.

Ühtemoodi hea peab olema nii ühenduste püsivus kui ka kasutatav materjal: puit, liim, õli jne. Et töö saaks korralikult tehtud, on eelduseks ka professionaalsed, hoolikalt valitud instrumendid ja seadmed. Iga tööriist ja materjal on hoolega valitud.

Oma töös tuginen puidutöötlemise tehnoloogia klassikale ja traditsioonilistele teadmistele ning täiendan neid ajakohaste tehnoloogiliste võimalustega. Eriti tore on töötad käsitööriistadega, nagu näiteks höövel ja peitel, mida kasutan elektriliste seadmete kõrval. See kombinatsioon võimaldab detailide valmistamisel, nende ühendamisel ja viimistlusel säilitada täpsuse ning lisab mööblile ehedat käsitööhõngu.

Panustan tugitooli valmistamisele pühendumusega kõige kallimat väärtust aega – saavutades seeläbi täiusliku lõpptulemuse. Kõik, mis on tõeliselt väärtuslik, võtab aega. Tugitool valmib ca 30 tööpäevaga.

Loon mööblit südamega. Nautides protsessi olen õnnelik. Usun, et sellest saab osa igaüks, kes soetab positiivse energiaga laetud tugitooli. Just nii sünnib väärtus, põlvkondi teeniv perepärand.

 

Tugitooli ’’Stenly’’ sünd:

stenly-karkass

Soov valmistada oma olemuselt sügavat ja väärikat tugitooli pulbitses meis juba pikemat aega. Seadsime enesele eesmärgiks :

Luua tugitool mis saab soovikorral olla iga kodu, ruumi südameks mis on olemuselt usaldusväärne ja soe ning millega tekib emotsionaalne side. Just see eriline mööbliese mis on kui hingesugulane sinu kodus. Kui ustav kaaslane läbi elu mis talletab ja kannab endas häid peretraditsioone ja väärtusi. Jäädes ajas kestma kujunedes järeltulevate põlvkondade perepärandiks.

Tugitool mis on loomult väärikas, visuaalselt nauditav ja elegantne. Mille ergonoomika ja funktsionaalsus on lõõgastavalt pead, selga ja jalgu toetav, mugava ja sügava istumisasendiga. Tugitooli millele loome unikaalseid disainilahendusi pakkudes erinevaid efektseid variante. Mis on vastupidav ja hilisemalt ka hõlpsasti restaureeritav.

Nüüdseks on selge et loomise pikk arengufaas, praktikas ilmnenud puudujääkide eemaldamine on võimaldanud meil luua omadustelt vastupidava, mugava ja disainilt pilkupüüdva isendi.

Meie siht luua midagi enamat on reaalsuses teostunud! Tulemuseks on just see unistuste tugitool mida me endile vaimusilmas ette kujutasime!

Käsitööna valmival täispuitmööblil on väärtus ja hing:

Stenly-tugitool-karkass

 

Puit on ainulaadne looduslik materjal, mille imelised omadused annavad võimaluse luua puhast ja kestvat ilu. See elav materjal on puudutus emakese maaga, sügava side loodusega. Juba lapsepõlvest kannan endas armastust looduse vastu ning erilist sidet metsa ja puiduga See sisemine intuitiivne side saadab mind kogu elu vältel mis kujundab minu suhtumist loodusesse ja ellu tervikult. Luues puidust järjekordset tugitooli või muud eset tunnen eelkõige tänulikkust loodusepoolt pakutud vilju austuse ja väärikusega hindama.

Uskumus järgida põhiväärtusi on juhatanud mind seda unikaalset ressurssi väärikalt kasutama. Kõik mida puidust loon valmib hinge ja armastusega käsitööna. Selles tegevuses pole kohta mõistetele montaaži liin ja masstoodang. Mööbli valmistamiseks kulub täpselt niipalju aega kui selleks vajadus on. Mets kasvab aastakümneid, vastates samaga panustades kõige väärtuslikumat – aega, tehes seda südamega ja heaperemehelikult avaldan eelkõige tänulikkust ja austust looduse vastu. Panustatav aeg võimaldab tähelepanu detailidele ja arvestades oma perfektset loomust püüdlen alati ideaalse tulemuseni.

Tuginen puidutöötlemise tehnoloogia klassikale ja traditsioonilistele teadmistele ning täiendan neid uute tehnoloogiliste võimalustega. Tunnen erilist soojust klassikalisi käsitööriistu höövlit, peitlit jne. protsessi kaasates. Lisaks elektrilistele seadmetele kaasan protsessi igal võimalusel käsitööriistu ja seadmeid. See kombinatsioon võimaldab detailide valmistamisel, nende ühendamisel ja viimistlusel säilitada erakordse täpsuse ja lisab mööblile eheda käsitöö hõngu.

karkass-stenly

Mööbli karkassid valmivad kompromissitult vaid täispuidust. Puit on minu jaoks asendamatu materjal. Ainuüksi puitu vaadates, selle lõhna ja struktuuri tajudes on see omaette nauding. Iga puiduliik on eraldi väärtus ja õiges kohas vastavaks otstarbeks kasutades asendamatu. Olgu selleks mänd või saar, kask, vaher või tamm. Kasutan neid peaaegu et alati mööbli valmistamisel kombinatsioonis, nii saab tulemuseks täiuslik tervik.

Ärimaailmas on aeg saanud materiaalse tähenduse ’’aeg on raha ’’ Minu jaoks aga väljendub efektiivsus ellusuhtumises, aja energias. Minu kutsumus on osa mu elust. Olles enesega harmoonias ja tajudes sisemist tasakaalu olen pidevas arengus, mis on edasiviiv energia. Panustan teadlikult pühendumusega aega, saavutades seeläbi täiusliku lõpptulemuse.

colorlife-karkass

Luues ja nautides protsessi tunnen ülimat õnnetunnet. Usun siiralt, et sellest saab osa iga inimene kes positiivselt laetud energiaga loodud eseme endale soetab.

Nii sünnib mööbel millega tekib emotsionaalne side mis annab ruumile lisaväärtuse ja mis on loodud kestma.
Kõik, mis stuudios Color Life koos abikaasa Nataljaga loome, sünnib soovist luua ilu, luua pühendudes, südamest.

Oleme tänulikud kõigile, kes meie loomingust rõõmu ammutavad. On hea tunne lisada maailma ilu ja värve, silmadesse sära, kinkida elurõõmu ja armastust.

Loome koos parema, õiglasema ja puhtama maailma!