If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Follow us

Otsi

  • No products in the cart.
  • No products in the cart.
  • No products in the cart.

Loominguline sisustussalong-stuudio

jana-luxury-intervju-color-life

Värve pole kunagi liiga palju!

Paradiisi aed inspiratsiooni saamiseks või värve pole kunagi liiga palju!

Intervjuu. Ajakiri Jana Luxury

Siin köidab pilku iga ese: tool, tugitool, laud, kummut, lamp, peegel, padi – kõik on helge, ebatavaline, need on tõelised kunstiobjektid, igaüks võib saada aktsendiks, mis muudab sisustus. Samas on võimalik ka kõik korraga ühes interjööris …

love-lamp-mannekeen

Tekst: Jevgeniya Gorski Foto: Konstantin Tatar & Color Life

Natalia ja Janek Eljas Color Life mööbli- ja sisekujundussalong sai alguse eduka sisekujundaja hobist: mitu aastat tagasi otsustas Natalja, et teeb seda, mida soovib, oma kätega – ja läks restaureerimiskursustele. Nüüd on siin ülekaalukalt autori kunstiobjektid. Restaureerimisega, perekondliku pärandi taastamise või antiigituru eduka leiuga tegeleb Natalja ainult siis, kui talle ei seata mingeid tingimusi – tema fantastilised asjad sünnivad ainult loovuse vabalennul!

Sellest, miks paljud ei soovi salongist lahkuda ja kuidas kaunistada oma unistuste maja, kus tunnete end igas mõttes hästi, kas selles on trende, sellest kõigest me täna räägimegi Natalja Eljasega.

– Natalja, kas teete täiesti uut mööblit ja elustate perekonna pärandvara ainult klassikaliste traditsiooniliste meetodite abil, kasutades traditsioonilisi materjale?

– Ja me valmistame mööblit täispuidust kasutades täite materjaliks hobusejõhvi, mereheina peamiselt sellepärast, et see meile väga-väga meeldib. Uute asjade raamid teeb mees ise: tal on eraldi töökoda. Meie jaoks on oluline, et kõik oleks vastupidav ja keskkonnasõbralik.

– Kas keegi Eestis valmistab ikka mööblit nii, nagu teete?

– Ausalt, ma ei tea. Kaasaegne mööbel on enamus ristkülikukujuline, meil on kõik ümarate joontega mööbel. See on keeruline töö, me tahtsime kunagi leida endale koostööpartnerit, kes meid aitaks, kuid kõik keeldusid, kuna on see on aega nõudev keeruline protsess ehk teisisõnu see ei vääri küünlaid.

– Kas kõik need hingematvalt kaunid eredad trükised on teie looming?

– Jah, mõned neist maalin otse kangale või puidule. Teised teen arvutis: kannan oma maali programmiks ja lisan graafikat. Ja teine osa on kuulsate kunstnike meistriteosed: maailmakunst, mis on avalikkusele üldkasutatav. Kaasaegset kunsti kaitseb muidugi sageli patent.

Hetkel Ma ei patenteeri oma jooniseid. See on keeruline ja kallis protseduur, mis on reaalne väga suurtele ettevõtetele ja maailmanimega disainerite jaoks. Kunagi olin mures kui märkasin, kuidas mõni teine ​​restauraator minu ideid kasutas. Nüüd aga on mul vastupidi hea meel: on imeline, et nad on inspireeritud minu töödest ja tekib soov midagi taolist luua.

Ideid aga on mul nii palju, et mulle tundub, et tervest elust ei piisa kõige realiseerimiseks. Seetõttu pole mõtet raisata aega muretsemisele, et teid kopeeritakse. Sedasi kaotad vaid oma energia ning loomiseks pole enam ruumi aega ega võimalust.

colorful-chairs-color-life

Praktiline loomulikkus

– Mis värvid need on mida teie mööbli kõrval riiulitel näen?

– Need on kriidivärvid. Meie sõnum on muuta see maailm rõõmsaks ja lahkemaks. Puit on kauakestev materjal mis elab ja teenib meid aastasadu. Olen näinud 600 aastat vana kasutus kõlbulikku mööblit ja kui see enam taastamisele ei kuulu võtab maa selle loodust kahjustamata omaks. Seetõttu valisime ka looduslikud keskkonnasõbralikud kriidivärvid.

natalja-janek-eljas-jana-luxury– Arvatakse, et looduslikke materjale pole eriti mugav kasutada – samad värvid tuhmuvad kiiresti …

– Tegelikult pole see nii. Kriidivärvid värvid vajavad vahaga kinnitamist ja loomulikult on kattekiht UV-kaitstud, nii et see ei kao.

Nendega on meil värvitud kõik: puit, kangad ja isegi salongi põrand. Ja nende katvus ja haarduvus on ideaalne: Nendega on võimaik isegi metallile ja klaasile värvida. Kui värvite mööblit tavaliste värvidega, peate värvi eemaldama või ja lihvima kuid siin kannad värvi ilma eelneva töötlemiseta – Kriidivärvidel on pinnaga väga tugev haardumine. Ja lisaks võib seda teha kindaid kasutamata – Määrdumisel piisab lihtsalt seebiga pesemisest.

Masstootmises kasutatakse muide sageli väga odavaid ja samas mitte praktilisi materjale. Näiteks madala kulumiskindlusega kangad – seda näitab Martindale’i number. Siin töötab põhimõte iga sent säästab euro. See jõuab naeruväärsuseni: kui konstruktsioonis kasutatakse veel ühte polti, on see katastroof. Hiinlased valmistavad pressitud paberist isegi mööbliraame. Ikea, muide, on hiljuti üle läinud puidule, neil on nüüd ainult pressitud paberist laud 5 euro eest.

Kõva Rootsi minimalism

– Natalja, sa oled hariduselt sisekujundaja, miks sa äkki oma eriala vahetasid?

– Jah, olen teinud interjööre 15 aastat, töötasin ka Rootsis, ühes Rootsi lahedamas arhitektuuribüroos, mis oli üks esikolmikust. Kuid sellegipoolest dikteerib klient teile, mida ta tahab.

– Aga skandinaavia stiil on see vaoshoitum?

– Jah, ja eriti rootslaste seas. Nendega on kõik väga range: on teatud firmad, kellega büroo töötab – ja sa ei saa sellest raamistikust kaugemale minna. Pakkusin neile erinevaid ideid, nad vastasid: kõik on lahe, mulle kõik meeldib, aga … me ei saa seda teha.

Eestis, kus ma alustasin, oli lõbusam: siin töötasin koos väga laheda inglise arhitektiga. Britid armastavad
lillat värvi ja üldiselt on kõik ergas – nad on kuninglik riik. Ja see andis mulle muidugi esimese tugeva stardi.

Kuid igatahes kardab inimene kliendi jaoks projekti tehes üldtunnustatud piiridest kaugemale minna. Ja selle tulemusena võetakse ära kogu energia, soov luua.

Ja nii juhtuski, et lõpuks läksin restaureerimiskursustele. Mõtlesin: lapsepõlvest saati tahan midagi oma kätega teha. Ja õpetaja ütles mulle peaaegu esimesest tunnist alates: on tunne, et olete seda alati teinud. Olin väga õnnelik, kuigi mulle tookord tundus, et mul ei tule midagi välja.

Ja sain aru, et saan selles realiseerida kogu oma loovuse. Tulen oma töötuppa ja kuulamata kedagi teen seda, mis mulle meeldib, sukeldudes protsessi – see on nagu meditatsioon. Sel hetkel olen ma täiesti õnnelik.

Tegin mõne sisustuseseme, see meeldis kellelegi – ja ta ostis selle. Ei meeldinud – ei ostnud. Mind ei sunnita tegema seda, mida ma ei taha.

budda-chair-color-life

Ja inimesed tulevad meie salongi ja saavad ka inspiratsiooni!

Kirevad Prantsusmaa ja Inglismaa

– Aga kuidas oma kodu kirevas interjööri kujundada?

– Kogemuste põhjal võin öelda: kui proovid järgida trende, osutub see lõpuks mitte eriti õnnestunuks.

Ja kui lülitad oma pea täielikult välja kõigi mõtetega sellest, mis on praegu moes, ja teed seda, mis vastab sinu sisemistele vajadustele, siis õnnestub see sada protsenti.

Näiteks tullakse meie juurde, et osta interjööri kaunistamiseks kõik korraga.

– See tähendab, mitte aktsentidega, vaid värvides ja kirev kõik koos?

– No, sa ju näed: siin on kõik värvides ja särav ning samal ajal on kõik harmooniline.

Jah, paljud kardavad seda, nad usuvad, et interjööris peaks olema ainult üks särav detail. Ja nii on ka sobilik: kui sul on minimalistlik interjöör ja soovid sellele lisada kunstiobjekti.

Aga kui võtta Prantsusmaa, Inglismaa interjöörid – seal on kõik ergas. Ja seinad on erksavärvilised ja mööbel on värvilised ning kõik on küllastunud. Ja see on neil juba ammustest aegadest.

Muide, samas Rootsis, rootslased on jõukamad – see on teine ​​klass ja hoopis teine ​​lugu: nad armastavad väga Joseph Franki. Selle disaineri töö sarnaneb näiteks Soome kaubamärgiga Marimekko: väga eredad prindid – lilled, liblikad, linnud . Ja rootslased valmistavad endale sellise polstriga tugitoolid, diivanid. Sellise mustriga kangameeter maksab alates 150 eurost. Oletame, et tooli jaoks on vaja 4 meetrit kangast …

Kui inimene on jõukam, külastab ta teatrit, muuseumi, reisib mööda maailma tema silmaring ja võimalused avarduvad. Tema soov on juba enda ümber näha rohkem kui hingetult keskmist mööblit, vaid midagi eriti ainulaadset, käsitsi valmistatud. Selliseid kliente on üha enam ka Eestis.

See on nagu kleitidega, mille disainerid loovad, need kleidi on teistmoodi kantavad. kantakse erinevalt. Sul on selles lahe ja mugav olla.

Oma urus või lossis

– Ja ikkagi : kuidas korteri interjöör organiseerida? Mis peaks olema lähtepunkt?

– Ma soovitan teil sisekujundust kaunistada mitte vastavalt uutele suundumustele, vaid nii kuidas on mugav. Trendis – näiteks tänapäeval moes loft-stiilis? Jah, see sobib kellelegi, kuid naistele tehase stiil tavaliselt ei sobi, neile meeldib mugavus. Ja nüüd, tegite nagu see on moes, tulete koju – ja teid haarab depressioon.

Nii et kuula iseennast – mida sina, armsamad ja lähedased soovite. Kujundus tuleb teha selline, et tuled koju – ja tunned end hästi: oled oma urus või lossis. Ühesõnaga, kõige õigem trend on ennast kuulata. Ja siis edasi – võib disaineriga nõu pidada, kuidas seda ellu viia. Või vaadake ajakirju ja kujundussaite millest saate esimese tõuke.

eyes-chair-color-life Chakra-gold-black-light-color-life

Natalia Eljas on inspireeritud
Jimmie Martin on Suurbritannia kahe tuntud silmatorkava disaineri kaubamärk: üks on sisekujundaja, teine ​​kunstnik, kes maalib mööblile käsitsi. Üks teeb kujunduse, teine ​​integreerib sinna kunstiobjektid.
Yayoi Kusama on legendaarne Jaapani kunstnik, tema pööraselt kirevad kujundused on tuntud kogu maailmas.

 

Disaineri ja restauraatori mööblihoolduseeskirjad

• Kui puitmööbel on kaetud vahaga, võib kord aastas uue vahakihi peale panna. Kandes peale – kõvastub see praktiliselt koheselt.
• Suhteliselt hiljuti ilmus uus pehme mööbli katte hooldusvahend. Algselt loodi see motokrossi jaoks: immutus riietele, mis tõrjub pori tolmu ja mustust, takistades selle kiududesse tungimist. Rootslased tulid mõttele seda mööbli jaoks kasutada: Tee tolmuimejaga mööbel puhtaks – pihusta purgist – lase kuivada – ja aasta nagu uus. Juhul kui valate mööblile punast veini – piisab üldjuhul veega loputamisest.